Translations:Contribute/33/pl

Jeśli masz pytania dotyczące rozwoju KDE, masz wiele możliwości, by znaleźć na nie odpowiedzi:

  • Przeczytaj FAQ programistów. Na wiele pytań dotyczących programowania odpowiedzi znajdziesz w KDE Developer FAQ
  • Przeszukaj strony KDE. Wiele pytań zostało wyjaśnionych na stronach KDE i w zawartej na nich dokumentacji. W tym celu możesz na stronie głównej przeszukać wszystkie strony KDE. Ponadto przejrzyj stronę KDE TechBase website. I jeśli to tylko możliwe, popraw to co znajdziesz, by było bardziej zrozumiałe, a jeśli coś nie jest jasne, użyj mechanizmu dyskusji.
  • Przeszukaj listy mailingowe. Wiele z pytań zostało już skomentowanych na listach mailingowych KDE, w szczególności na listach kde-devel, kde2-porting, kde-core-devel, kde-games-devel, kfm-devel and koffice-devel. Wyszukiwarka wiadomości na listach jest dostępna pod adresem lists.kde.org. Zawsze zanim zadasz pytanie na liście mailingowej, powinieneś sprawdzić, czy już ktoś nie odpowiadał na podobny problem. Jeśli zadasz pytanie na liście, powiadomionych o tym będzie tysiące osób -- korzystaj więc z tego tylko wtedy, nie udało odnaleźć się odpowiedzi.
  • Wyszukiwarki. Nie zapominaj o swoich ulubionych wyszukiwarkach. Jedną z najlepszych wyszukiwarek jest Google. Z Google możesz przeszukać wiele grup dyskusyjnych, szczególnie pomocnych, jeśli chodzi ogólnie o programowanie i pytania związane z gcc.

This page was last edited on 22 June 2012, at 23:06. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.