KDE System Administration (uk)

Jump to: navigation, search


Ця частина призначена для системних адміністраторів, які розгортають нові чи керують існуючими рішеннями на основі KDE в їх організаціях і містить інформацію, яка їм необхідна, щоб робити це ефективно.


Contents

Файлова система

Синтаксис файлу конфігурації
Конфігураційні файли KDE зберігаються в текстовому вигляді. Вони містять групи пар ключ-значення. Ця секція описує їх синтаксис. Вона охоплює:
  • локалізацію,
  • змінні середовища,
  • повне або часткове блокування конфігураційних файлів,
  • утиліти для редагування,
  • інші можливості.
Ієрархія KDE
Ця стаття описує як KDE використовує файлову систему, де середовище шукає файли і де їх зберігає. Пояснюється, як змінити адреси зберігання файлів. Також наведений короткий огляд типових налаштувань, які використовуються основними постачальниками ОС.
Ієрархія XDG
Доповнюючи Ієрархія файлової системи KDE, KDE такої використовує декілька тек, які визначені специфікацією XDG в freedesktop.org. У цьому документі використано матеріали специфікації.

Сеанси стільниці

Змінні середовища
Набір змінних середовища, описаних у цій статті, надає змогу впливати на KDE і на поведінку програм KDE.
Послідовність ініціалізації стільниці
Під час завантаження KDE запускає як видимі компоненти, так і служби у фоновому режимі. Ця стаття описує послідовність завантаження, дає опис кількох служб, що запускаються і пояснює, як вносити зміни в цей процес.
Керування входом в систему
Екранний менеджер KDE (KDM) надає інтерфейси пов'язані з менеджером входу в систему. Як правило, завантаживши KDE, користувачі бачать саме це запрошення на вхід. У статті розповідається про основи налаштування KDM, а також додатковий матеріал на тему віддаленого входу в систему, автоматичного входу тощо.

Профілі користувачів і груп

Вступ до Kiosk
Фреймворк Kiosk надає ряд можливостей, які роблять можливим легке і потужне визначення і обмеження можливостей середовища KDE на основі групових правил та правил для окремих користувачів. В доповнення до вступного огляду, ця стаття охоплює налаштування властивостей замикання сесії, права доступу до дій і ресурсів, дозволені профілі користувачів і груп та інше.
Клавіатурні скорочення Kiosk
Цей документ описує відомі глобальні та специфічні для окремих програм клавіатурні скорочення для різних дій, ресурси і дозволені посилання url зроблені у відповідності до властивостей визначених для профілів Kiosk.
Додатково Ресурси
Посилання на утиліти, списки листування і додаткова документація про відповідність профілів користувачів і груп в KDE.

Утиліти

Утиліта Кіоску
Графічна програма, яка допомагає керувати профілями користувачів та груп.
Управління Стільницею
Управління стільницею KDE дозволяє зробити доступною вашу стільницю для віддаленого керування іншими користувачами. Зазвичай більшість інших використовують цю можливість як крутий рубильник для підтримки персоналом користувачів, які потребують прямої допомоги і просять про це.
Використання діалогів KDE в скриптах командної оболонки
Для показу різних діалогових вікон KDE ви можете використовувати скрипти shell (оболонки). Це надасть вам змогу інтегрувати свої скриптові напрацювання з графічним інтерфейсом.
Контроль доступу до вмісту, що поширюється через Get New Stuff
Отримайте інформацію про те, як керувати даними, що завантажується з Internet за допомогою системи Get New Stuff в KDE.

This page was last modified on 15 July 2012, at 15:42. This page has been accessed 6,439 times. Content is available under Creative Commons License SA 3.0 as well as the GNU Free Documentation License 1.2.
KDE® and the K Desktop Environment® logo are registered trademarks of KDE e.V.Legal